Zagadka znikających fotonów

Opublikowano: 18.01.2012 21:11. 

https://www.salon24.pl/u/pogadanki/382693,zagadka-znikajacych-fotonow

Pytaniem nurtującym szczególnie amatorów zajmujących się fizyka jest tematyka stałości prędkości światła w próżni. Tych których powinno to interesować najbardziej, czyli fizyków, pytanie to nie interesuje, oni po prostu nie maja żadnych pytań. 

Jak dotychczas nie udało się jednoznacznie udowodnić że światło może się poruszać z różną prędkością w próżni, pomimo że próby te podejmowano już w XIX wieku np. eksperyment Michelsona. 

Ciekawe że niezauważalnie dla opinii publicznej całkiem inna obserwacja zdaje się w spektakularny sposób przeczyć wierze fizyków w stałość tego parametru.

Jeśli chodzi o szczegóły odsyłam do poniższej pracy.

http://arxiv.org/PS_cache/arxiv/pdf/1003/1003.0713v1.pdf

Interpretacja obserwacji brakujących fotonów w trakcie pomiarów laserowych odległości do Księżyca, nie wydaje się wiarygodna ponieważ zanik fotonów nie jest obserwowany w trakcie pełni Księżyca tylko tuż przed albo tuż po niej.
Gdyby było tak jak to opisali autorzy pracy, to pomiędzy tymi okresami również nie powinno się obserwować fotonów.

W rzeczywistości w trakcie pełni Księżyca, Ziemia Księżyc i Słońce ustawione są prawie że w jednej linii. Zarówno w trakcie wejścia jak i wyjścia z tej pozycji musi dojść do konstruktywnej interferencji oscylacji przestrzeni modulowanych przez te trzy ciała niebieski. W efekcie zwiększa się frekwencja oscylacji przestrzeni na odcinku łączącym te ciała niebieskie i prędkość fotonów wiązki lasera ulega zmianie. W efekcie nie ma tu mowy o zniknięciu tych fotonów ale po prostu nie trafiają one w teleskop obserwacyjny.

Gdybyśmy powtórzyli ten eksperyment umieszczając kilka teleskopów w jednej Lini, w odległości kilkudziesięciu metrów jeden od drugiego, to z calą pewnością te zagubione fotony zostałyby zaobserwowane.

Opierając się na prostych zasadach geometrii można by obliczyć o ile  prędkość światła uległa zmianie.
Oczywiście w trakcie pełnego zaćmienia Księżyca efekt ten będzie jeszcze znaczniejszy.

Doświadczenie jest dziecinnie proste, jak wiele podobnych których przeprowadzenie obaliłoby obecna fizykę. Ta mafia kontrolująca naukę dba jednak dobrze o to aby takich doświadczeń nie przeprowadzano. Fizyką rządzi po prostu banda kryminalistów i oszustów.

Opublikowano: 18.01.2012 21:11.
 

WichryBurzy
Efektu nie obserwowano przez kilka pierwszych lat. Potem był średnio widoczny, teraz jest wyraźny.

Struktura przestrzeni zmieniła się w ciągu 30 lat?!
To dopiero byłaby sensacja!

Autorzy artykułu zresztą ostrożnie spekulują, że przyczyną jest degradacja powierzchni zwierciadeł, termiczna i pośrednio mechaniczna. Zresztą o jakich liczbach tu mowa: wraca 1-3 na 10^17 wystrzelonych fotonów..
18.01.2012 22:16
waldemar.m
@WichryBurzyZresztą o jakich liczbach tu mowa: wraca 1-3 na 10^17 wystrzelonych fotonów..

W tej sytuacji mam pytania:

Jak policzono długość fotonów?

Jaka jest długość fotonów?
19.01.2012 03:39
I.C
@WichryBurzy"Struktura przestrzeni zmieniła się w ciągu 30 lat?!"
----------------

To też. Ale tak naprawdę to zmieniła się "dokładność" pomiaru czasu w ciągu tych lat. Właśnie przez zawężenie przedziału tych niedokładności można było tę lukę zauważyć. Wcześniej było to z tego powodu niemożliwe. A ponieważ w tej luce nie pojawiają się żadne fotony to nie było jak te wyniki manipulować i stąd konieczność wymyślania rożnych pierdołów ratujących tych oszustów przed kompromitacją.

To co w tym doświadczeniu jest szalone to właśnie to, że spośród tysięcy powracających w rożnym czasie fotonów wybiera się tylko te których czas powrotu odpowiada mniej lub bardziej założonej z góry prędkości światła. Ponieważ takiej stałej prędkości światła nie ma, pozostają tylko 1 do 3 fotonów które ten warunek spełniają, reszta jest odrzucana.

Żeby się do tego stopnia okłamywać to trzeba nie mieć żadnych zasad moralnych i to właśnie cechuje "prawdziwego fizyka".
19.01.2012 20:41

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy katastrofa smoleńska była amerykańskim zamachem?

Życie na Wenus

Życie na Marsie 2